mgr Wioletta Frank
mgr Wioletta Frank

 

Nauczyciel bibliotekarz od 12 lat, wcześniej bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju, absolwentka Wydziału Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wszystko co robię ma na celu poprawę jakości mojej pracy, która jak do tej pory sprawia mi wiele satysfakcji. Moja praca ma sens tylko wtedy, gdy to co robię ma swoich odbiorców. Lubię, gdy biblioteka tętni życiem, gdy pytacie, poszukujecie, czytacie, wyszukujecie w Internecie, uczycie się, albo po prostu odpoczywacie od szkolnego zgiełku w czytelni.

Moje życiowe motto nr 1: Różnica między możliwym i niemożliwym polega jedynie na stopniu determinacji
Moje życiowe motto Nr 2: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

 
mgr Jolanta Danus
mgr Jolanta Danus

 

Ukończyła Akademię Pedagogiczną im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Biblioteka szkolna jest jej trzecim - po Miejskiej Bibliotece Publicznej i bibliotece szpitalnej - miejscem pracy.

Od 35 lat jestem czynnym bibliotekarzem i nigdy nie żałowałam swojego wyboru. Indywidualizacja pracy z najmłodszym czytelnikiem bywa wyzwaniem ale jest też źródłem radości i satysfakcji. Poza pracą wielką przyjemnością są dla mnie wyjazdy w góry. Zmęczenie na szlaku dodaje mi energii i sprawia, że - paradoksalnie - odpoczywam.

Niezmiennie, od lat intryguje mnie i porusza cytat z książki A. Osieckiej "Zabawy poufne":

"Jeżeli na paczkach ze szkłem pisze się 'Uwaga: szkło', to czemuż na paczce, w której mieści się nasze serce, nie miałoby się umieścić napisu 'Uwaga: drugi człowiek?'"