Nowości wydawnicze

 

Poniżej prezentujemy nowości wydawnicze przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

 

Moje prawa ważna sprawa

Nela i tajemnice świata – Nazywam się Nela i mam dziewięć lat. A to jest już moja trzecia książka!

Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką-podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię, Kenię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, a ostatnio też Sri Lankę. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, a ostatnio również Kostarykę i Panamę.

Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera

Piotrek, Ulpik i tajemnica komputera – Piotrek ma dziewięć lat, kocha komputery. Tak jak tata, chciałby kiedyś pracować jako informatyk. I nagle, po przeprowadzce, odkrywa, że istnieje drugie życie komputerów! Zaprzyjaźnia się z rówieśnikiem, Ulpikiem, który… A nie, o tym, jakie psikusy i dobre uczynki spłatali razem Piotrek i Ulpik, i co ma z tym wspólnego wierzba rosnąca przed domem, trzeba przeczytać samemu. Uwaga! Odtąd inaczej będziecie patrzeć na swoje komputery!

 

 

 

 

 

 

Kraina Lodu

Kraina Lodu – Przygotuj się na powiew mroźnego powietrza znad głębokich fiordów, zaśnieżonych gór i bezkresnych mórz – skutych lodem za sprawą czaru królowej Elsy. U bram zamku królestwa Arendelle czeka na ciebie Anna. Wraz z nią, dzielnym dostawcą lodu Kristoffem, reniferem Svenem i bałwankiem Olafem ruszysz w niebezpieczną podróż, podczas której przekonasz się, czy miłość może pokonać wieczną zimę.

Dzięki tej powieści masz szansę poznać losy bohaterek filmowego hitu: „Kraina Lodu” i jeszcze raz przeżyć niesamowitą zimową przygodę.

 

 

 

 

 

Biblia dla dzieci w obrazkach

Biblia dla dzieci w obrazkach – Książka wprowadza najmłodsze dzieci w świat Biblii na przykładzie kilku wybranych scen ze Starego i Nowego Testamentu. Dzięki atrakcyjnym, dużym, złożonym z wielu detali ilustracjom zatrzyma ich uwagę na dłużej, a sztywne kartonowe kartki gwarantują długie użytkowanie. Krótki, uproszczony opis każdej sceny wieńczy polecenie wyszukania czegoś na obrazku.
To nietypowe spotkanie z Pismem Świętym będzie dla dziecka prawdziwą frajdą, a dla całej rodziny miłym sposobem na wspólne spędzenie czasu.
Elżbieta `Eluta` Kidacka – ilustratorka i mama niesfornego Leona. Zajmuje się projektowaniem książek, folderów i ulotek – małych i dużych, tworzeniem ilustracji do bajek i podręczników szkolnych. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Ze swoją rodzinką zamieszkuje poznańskie Jeżyce, znane m.in. z książek Małgorzaty Musierowicz.
Uwielbia quiche, ciasto marchewkowe i trx.

 

Kamienica

Kamienica – Do kamienicy Pod Świńskim Kopytkiem wprowadza się nowa lokatorka, miła świnka-dekoratorka wnętrz Klara Kwik. Powoduje to sporo ambarasu i konfliktów między sąsiadami, a wszystko to przeplata się tajemniczą przeszłością samej kamienicy.

Nowa powieść dla młodych czytelników (8+) z dreszczykiem pełna jest humoru. W ciekawy sposób pokazuje dzieciom świat pełen indywidualizmu i uczy szacunku dla odmienności.

 

 

 

 

 

Moje prawa ważna sprawa

Moje prawa ważna sprawa – 16 opowiadań porusza niezwykle ważny współcześnie temat praw dziecka. Sytuacyjna prezentacja praw, obowiązków i przywilejów dzieci pozwala na łatwiejsze zrozumienie problematyki. Reguły z Konwencji o Prawach Dziecka, tłumaczą dzieciom bohaterowie – rodzice, dziadkowie i znajomi. Historie zostały tak skonstruowane, aby dzieci potrafiły samodzielnie wyciągnąć wnioski.