E-uczniowie

 

Zapraszamy Was do korzystania z bazy ciekawych i bezpiecznych stron www. Każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie: mądrego i zabawnego, śmiesznego i  ispirującego.

 

Buliba

http://buliba.pl – Buliba.pl to strona internetowa skierowana do dzieci w wieku od 2 do 8 lat, a także ich rodziców i opiekunów. Serwis jest tworzona z myślą o najmłodszych dzieciach. Znajdziesz tam gry i piosenki dla dzieci, zabawy rozwijające wyobraźnię, a także wiele innych niespodzianek, takich jak kolorowanki, gotowe do wydrukowania zaproszenia urodzinowe oraz bileciki do prezentów.

 

Qlturka

http://qlturka.pl – Qlturka.pl działa w obszarze szeroko pojętej kultury i sztuki dla dzieci, a prowadzony przez nią portal Qlturka.pl – dziecko i kultura pełni trzy podstawowe funkcje – edukacyjną, informacyjną i społecznościową. Znajdziesz tam gry i piosenki dla dzieci, zabawy rozwijające wyobraźnię, a także wiele innych niespodzianek, takich jak kolorowanki, gotowe do wydrukowania zaproszenia urodzinowe oraz bileciki do prezentów.

 

 

 

2+2http://matematykadladzieci.pl – 2+2 gry matematyczne dla dzieci to bezpłatny program wspomagający naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb oraz tabliczka mnożenia. Ciekawe ćwiczenia, intuicyjna obsługa, wspaniała muzyka, atrakcyjna grafika oraz sympatyczna narracja sprawiają, że dziecko samo chętnie wraca do nauki matematyki. 2+2 może być wykorzystywany do zajęć indywidualnych jak i nauki w przedszkolu lub szkole.

 

 

Heniek

http://heniek.org – encyklopedia online skierowana do dzieci. Heniek stara się pomoc dzieciom zdobywać wiedzę z różnych dziedzin min. biologii, geografii czy fizyki. Pozwala również dowiedzieć się więcej o ulubionych bajkach i programach. Hasła zawierają ciekawostki, zdjęcia i filmy.

 

 

 

 

Klub Młodego Archeologa

http://archeodzieciaki.pl – krzyżówki, łamigłówki, puzzle oraz kolorowanki mają na celu pokazać dzieciom, czym jest archeologia. Dodatkową atrakcją są ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

 

 

 

Kula

http://kula.gov.pl – projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.

 

 

 

 

Kulturalny Plac Zabaw

http://kulturalnyplaczabaw.pl – kolejny projekt Qlturki – gry i zabawy, książki, film i teatr, muzyka i piosenki, kolorowanki.

 

 

 

 

 

Learning English

http://learnenglishkids.britishcouncil.org – nauka języka angielskiego podczas zabawy. Mnóstwo interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych.

 

 

 

 

 

 

Ministerstwo Książkihttp://www.przecinekikropka.pl – gra edukacyjna. Poznasz świat książek i tajemnice bibliotek

 

 

 

Magiczny Kraków Dzieciom

http://krakow.pl – wirtualny spacer po Krakowie

 

 

 

 

Mali Turyści

http://www.maliturysci.pl – podpowiedzi miejsc i sposobów spędzania czasu wolnego. Strona adresowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi lubiących aktywny wypoczynek i uwielbiających podróże po kraju

 

 

 

 

 

Ochrona  Środowiska

http://www.dzieci.mos.gov.pl – strona Ministerstwa Ochrony Środowiska dla dzieci, a na niej: gry, puzzle i kolorowanki. Tutaj dowiesz się, co robią biedronki zimą i co nam w trawie piszczy. Uśmiechnięty Maurycy opowiada o środowisku i uczy, jak oszczędzać wodę, energię elektryczną, w jaki sposób segregować odpady.

 

 

 

OrtoFrajda

http://www.ortofrajda.pl – multimedialny pakiet dydaktyczny Ortofrajda, gwarantuje wspaniałą zabawę. Ułatwia naukę czytania na poziomie elementarnym, pozwala szybciej i trwalej przyswajać poprawną pisownię wyrazów.

 

 

 

 

 

 

Sieciaki

http://www.sieciaki.pl – bezpieczny Internet dla dzieci i młodzieży. Sieciaki zapraszają dzieci do zabawy na bezpiecznej stronie, na której zgromadzono: bajki, komiksy, radio, konkursy, nagrody, gry, kolorowanki.