Konkursy

„Talent jest darem, ale potrzeba wielkiej odwagi, aby go wykorzystać.  
Nie bój się być najlepszy”.
Paulo Coelho
I miejsce w konkursie Biblioteka okiem satyryka
Ksawery Cuper III b
I miejsce w konkursie Biblioteka okiem satyryka

Biblioteka szkolna realizując zadania wspierające działalność dydaktyczno – wychowawczą szkoły organizuje lub współpracuje przy organizacji konkursów i imprez szkolnych. Konkursy są najpopularniejszą formą pracy z użytkownikiem biblioteki. Mają na celu zainteresowanie czytaniem i kształtowanie kultury czytelniczej i informacyjnej uczniów. Istotnym celem konkursów jest wskazywanie naszym uczniom możliwości twórczego spędzania czasu wolnego oraz odkrywanie ich talentów i zdolności. Dzieci uwielbiają rywalizację, lubią być chwalone i nagradzane. Cieszą się gdy widzą swoje prace wyeksponowane na wystawie lub prezentowane są na apelach lub stronie internetowej szkoły. W kalendarzu imprez bibliotecznych na stałe wpisane są konkursy z okazji Dnia Patronki Szkoły. Dzieci z klas I-III przygotowują prace plastyczne natomiast uczniowie klas IV-VI rywalizują w obszarze literackim lub przygotowują prezentacje multimedialne. Ciekawym doświadczeniem był udział szóstoklasistów w Turnieju VI klas z okazji Dnia Patronki Szkoły. Pewnie to powtórzymy. Uczestnicząc w konkursach dzieci mogą wykazać się szczególnymi zdolnościami i umiejętnościami: plastycznymi, fotograficznymi i literackimi. Ostatnie badania naukowców wskazują, że wszystkie dzieci są zdolne. Róbmy zatem wszystko, by nie marnować talentów naszych dzieci, a konkursy są formą, która pomaga dzieciom odkrywać swoje zdolności. Zwłaszcza wtedy, gdy nie są przymusem i gdy każde dziecko ma świadomość, że to co zrobiło jest ważne.

Polecam książkę Geralda Huntera i Uli Hauser pt. „Wszystkie dzieci są zdolne”. To bestseller na liście czasopisma „Der Spiegel”. Autorzy pokazują jak zgubny wpływ na rozwój talentów mogą mieć szkolna rzeczywistość i wywieranie presji na dzieci. Dlatego celem naszych konkursów jest odkrywanie i rozwijanie talentów naszych dzieci przez zabawę.

Nasze konkursy

 

Biblioteka okiem satyryka – konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I-III z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie wykorzystując dowolna technikę plastyczną w śmieszny i zaskakujący sposób przedstawili swoją wizję biblioteki widzianą oczami małych satyryków. Prace jak zawsze były dopracowane w szczegółach. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Gratulujemy laureatom i wszystkim, którzy w tak twórczy sposób spędzają czas.

Konkurs Biblioteka okiem satyryka
I miejsce Ksawery Cuper III b
Konkurs Biblioteka okiem satyryka
Konkurs Biblioteka okiem satyryka
II miejsce Julia Gagat II e Konkurs Biblioteka okiem satyryka
Konkurs Biblioteka okiem satyryka
III miejsce Klaudia Szczypka Konkurs Biblioteka okiem satyryka
Maria Skłodowska -Curie Plakat
Maria Skłodowska -Curie
Plakat

Zabawy i zainteresowania małej Marii Skłodowskiej-Curie – konkurs szkolny zorganizowany w roku szkolnym 2014/ 2015 z okazji Dnia Patronki Szkoły. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji szkolnej, poznanie biografii Marii Skłodowskiej -Curie w kontekście jej talentu, zdolności i pracowitości. Dzieci zaprezentowały bardzo kreatywne prace. Cała społeczność szkoły mogła podziwiać obrazy najmłodszych uczniów na wystawie w holu głównym szkoły. Jak zawsze wystawa wzbudzała duże zainteresowanie wśród uczniów i rodziców.Jury miało niełatwe zadanie, ale jak to w konkursach bywa trzeba było wybrać laureatów i przyznać nagrody główne i  wyróżnienia. Oto wyniki konkursu i laureaci konkursu.

 • I miejsce Oktawian Mielcarek klasa II d
 • II miejsce Łukasz Feliszek klasa III d
 • III miejsce Marlena Miszk klasa III d
 • III miejsce Marta Zagórska klasa III d
 • III miejsce Kinga Gurazdowska III d

             WYRÓŻNIENIA:

 • Karolina Nicpoń klasa III d
 • Jessica Góra II a
 • Matusik Zuzanna III d

Laureatki konkursu na najlepszą prezentację
I miejsce
Angelika Orawiec, Magdalena Ostrzołek. Izabela Wańczura

Maria Skłodowska – Curie uczoną wszech czasów – konkurs szkolny skierowany do uczniów klas IV – VI. Celem konkursu jest:Rozpowszechnianie informacji o życiu i dziele Marii Skłodowskiej – CuriePromowanie idei i zainteresowań uczonej Kultywowanie i utrwalanie tradycji  szkoły ∗ Kształtowanie wśród uczniów nawyków samodzielnego wyszukiwania i selekcjonowania
informacjiInspirowanie uczniów do twórczego wyrażania umiejętności i zdobytej wiedzy  Wykorzystanie technologii informacyjnej w przygotowaniu prezentacji multimedialnej o patronce szkoły. Najlepsze prezentacje prezentowane są na forum szkoły w Dniu Patronki Szkoły. Ponieważ jest to dzień szczególny w tradycji SP 10, nagrodami w konkursie są nie tylko nagrody rzeczowe, ale także ocena celująca z informatyki. W roku szkolnym 20114/2015 Jury przyznało dwie nagrody główne i dwa wyróżnienia. Większość przygotowanych prezentacji było efektem pracy grupowej, a to oznacza, że potraficie współpracować. Gratulujemy. To były świetne prace.

 • I miejsce

  Angelika Orawiec klasa V a

  Magdalena Ostrzołek V a

  Izabela Wańczura V a

 • II miejsce

 Szymon Ślakowski klasa VI b

 Dawid Belski VI b

 • Wyróżnienia

  Zuzanna Głowacka klas IV b

  Julia Czarnuch VI b

  Angelika Maślanka VI b