Tradycje, obyczaje i legendy w Polsce
Tradycje, obyczaje i legendy w Polsce

Tradycje, obyczaje i legendy w Polsce. Portal jest propozycją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Skierowany jest do rodziców, uczniów i nauczycieli. Oprócz tego, że poznamy miasta, obyczaje, tradycje, legendy z poszczególnych regionów kraju można sprawdzić swoją wiedzę.

To świetna zabawa dzięki, której uczniowie wzbogacą swoją wiedzę i gotowy materiał dla nauczycieli dopełniający zajęcia.

Źródło: http://www.kula.gov.pl

 

 

H. Ch. Andersen
H. Ch. Andersen

Baśnie Andersena– to interaktywne kompendium wiedzy dla dzieci o życiu i twórczości H. Ch. Andersena. Dowiesz się kim był znany baśniopisarz, gdzie mieszkał, dlaczego pisał książki, jakie były jego marzenia. Poznasz streszczenia najpiękniejszych baśni dla dzieci autorstwa Andersena i sprawdzisz swoją wiedzę o nich.

Źródło: http://www.scholaris.pl/

 

 

 

 

Calineczka. Ekran interaktywny
Calineczka. Ekran interaktywny

Calineczka– to ekran interaktywny utrwalający baśń Calineczka. Dzieci mogą wysłuchać baśni i sprawdzić swoją wiedzę. Może służyć do utrwalania umiejętności i porządkowania wydarzeń lub jako wstęp do zajęć plastycznych, na których uczniowie zaprojektują afisz teatralny zapraszający widzów na przedstawienie pod tytułem Calineczka. Jest to propozycja lekcji dla klasy II lecz zasób może być wykorzystany także w innych klasach.

 

Źródło: http://www.scholaris.pl/

 

 

Baśnie z 1000 i jednej nocy
Baśnie z 1000 i jednej nocy

Baśnie z 1001 nocy– jeśli chcesz odkryć tajemnice Arabii, legenda po legendzie, to ta gra jest dla Ciebie. Pustynia Arabska jest pełna tajemniczych skarbów, które czekają, aż je odkryjesz. Dopasuj 3 płytki pod rząd, aby usunąć je z planszy. Zbieraj obiekty specjalne, usuwając płytki znajdujące się pod nimi i pozwalając im spaść na dół. Usuń wszystkie obiekty specjalne, aby ukończyć poziom, a potem odbierz swoje bogactwa!

 

Źródło: http://gry.audio-bajki.pl

 

 

 

Baśniowy quiz
Baśniowy quiz

Czy znasz baśnie – krótki quiz, polegający na dopasowaniu charakterystycznych rekwizytów do tytułów baśni

 

Żródło: Teresa Prokowska: Zabawy z książkami [Dostęp: http://bibliotekabol1.blogspot.com/]